בעקבות הקורונה עליית מחירים של קרוב ל50% במחירי הדיור בארה"ב

משבר הקורונה השפיע על הכלכלה הישראלית באופן משמעותי ומחירי הנדל"ן כאן ממשיכים ועולים אך מסתבר שהשפעתו היא גם על מחירי הדיור בארה"ב

משבר הקורונה השפיע על הכלכלה הישראלית באופן משמעותי ומחירי הנדל"ן כאן ממשיכים ועולים אך מסתבר שהשפעתו היא גם על מחירי הדיור בארה"ב, לדברי חיה רוזנצוויג  מנכלית חברת        C&A Investments  העוסקת בשיווק נדל"ן בארה"ב הקורונה יצרה עליית מחירים משמעותית ביותר במדינות שונות בארה"ב, עליות שעשויות להגיע במקרים חריגים ל 30% עד 50%!

הסיבה לעליות מחירים  החדות בארה"ב היא כי  בעקבות הקורונה  בנקים שבשגרה מוציאים צווי פינוי בקלות יחסית עצרו בשנה האחרונה את הפינוי הדירות של המאחרים בתשלומי המשכנתא והקטינו את מספר הדירות היוצאות אל השוק.

בשגרה מי שאינו עומד בתשלום המשכנתא מפונה בזמן קצר (חודשים בודדים של עיכוב) . לפני עידן הקורונה  היה פער בין מדינות דמוקרטיות ומדינות רפובליקניות ביחס למי שאיננו עומד בתשלומים אבל   בעקבות הקורונה הבנקים בארה"ב הפסיקו כמעט לחלוטין את פינוי אלו שלא משלמים והם הרבה יותר סלחנים (בינתיים).

המדיניות במדינות רפובליקניות היה להגן על בעלי ההון ודייר שלא עומד בתשלומים ומפגר בחודש חודשיים בתשלומים הבנק נוהג לממש את המישכון ולהוציא את הבית למכירה  במדינות דמוקרטיות ההליך לוקח יותר זמן וקיימת יותר התחשבות בדייר שבמצוקה אבל בעקבות הקורונה הבנקים מגלים גמישות הרבה יותר רבה וממעטים לפנות בתים מלווים שמאחרים בתשלום.

המצב שבו הבנקים מקטין את המלאי הדירות בשוק  גרם לעליות מחירים חריגות ומחירי הבתים עלו ב 30% עד 50% מדובר ברווח נאה למשקיעים מצד אחד אבל הקטנת הסיכוי למצוא נכס מניב טוב בתקופה הקרובה מהצד השני.

לדברי חיה רוזנצוויג   בעידן של ריבית 0 בשור הישראלי ומיעוט באלטרנטיבות להשקעה השוק האמריקאי מהווה אלטרנטיבה מצויינת, גם אם לוקחים בחשבון הוצאות ואת העובדה שיש בתים שלפעמים לא מושכרים הרי שתשואה של כ 10% שנתי היא תשואה מאוד מקובלת בארה"ב.  זאת לצד העובדה שמי שרכש נכס טרם הקורונה הרוויח מעליית המחירים והנכס שברשותו שווה היום הרבה יותר.

חברת    C&A Investments   היא חברה אמריקאית בבעלות 2 יזמיות נדל"ן ישראליות הגרות בארה"ב . החברה מאפשרת  למשקיעים ישראליים  לרכוש נכסים להשקעה בארה"ב בליווי ישראלי הכולל עו"ד ורוא"ח בארץ . החברה פועלת ביצעה  עד היום למעלה מ 100 עיסקאות נדל"ן.