מוטי בבצ'יק, מאחוריך!

את רוח המפכה שלו הביא בבצ'יק גם למשרד השיכון. הוא היה שם בסך הכל שנה אחת ובתנאים של ממשלת מעבר שכמעט לא תפקדה, אבל הצליח לחולל שם מהפכה ולקדם הרבה מאד דברים למען הציבור החרדי | צילום : יונתן זינדל | פלאש 90

יחיאל שוחט

ביום ראשון השבוע, בשעה 5 לפנות בוקר דפקו שוטרים בדלת ביתו של מוטי בבצ'יק, הרל"ש של השר הרב יעקב ליצמן ועצרו אותו לחקירה בנושאים שקשורים למשרד הבריאות. טור זה אינו מתייחס לנושאים הפוליטיים אבל אי אפשר שלא להתייחס לעצם האיש.

מאחורי כל שר מוצלח עומד עוזר מוכשר. מי שהצליח להזניק את ליצמן לקידמת הבמה הציבורית בעשור האחרון, הוא מוטי בבצ'יק. את המהפכה בשירות לאזרח במשרד הבריאות אפשר לזקוף לזכותם של שני אנשים: חיים יוסטמן ומוטי בבצ'יק.

כל פנייה רפואית שנתקלה בבירוקרטיה, היתה כתובת שניתן היה לפנות והבעיה היתה נפתרת – אם זה היה אפשרי במסגרת החוק. רבבות אזרחים בישראל שנרמסו תחת גלגלי הבירוקרטית הישראלית הידועה לשמצה, חייבים להם המון. חלקם חייבים גם את חייהם.

את רוח המפכה שלו הביא בבצ'יק גם למשרד השיכון. הוא היה שם בסך הכל שנה אחת ובתנאים של ממשלת מעבר שכמעט לא תפקדה, אבל הצליח לחולל שם מהפכה ולקדם הרבה מאד דברים למען הציבור החרדי.

הנושא של קידום העיר החדשה במערב קרית גת, רשומה על שמו של בבצ'יק. בדרך היו אין ספור קשיים והוא הצליח בכשרונו לתמרן ולסכל אין ספור מוקשים. אז נכון, בשנה אחת אי אפשר להספיק הרבה – אבל ללא כל ספק שהדברים שהחל לקדם יישאו פירות בעתיד.

תמיד מדברים שצריך להחליף את הפוליטיקאים החרדים שהזדקנו, ואנחנו אומרים: אתם יכולים להשאיר אותם, רק תדאגו שיהיו לידם עוזרים צעירים ומוכשרים שיודעים לקדם דברים. הפוליטיקאים המבוגרים אמורים לקחת את הקרדיט, ואת העבודה יעשו הצעירים. שילוב מנצח.